Wznawiamy terapię weekendową

Wznawiamy terapię weekendową, która jest zależna od ilości uczestników. Odbyły się już warsztaty radzenia sobie z nawrotami i komunikacji małżeńskiej oraz „Rodzinny Piknik Inaczej”. Odbywają się one w zaprzyjaźnionej leśniczówce w okolicy Krosna Odrz. w miejscu raczej odosobnionym, całkowitej głuszy leśnej, ale w przyzwoitych warunkach, niektórzy mówią, ze nawet za bardzo przyzwoitych.
Za to dojazd z autostrady – hm,.. tylko ze dwanaście kilometrów od autostrady w las.

Możliwe jest zatem powtórzenie programu terapii weekendowej dla osób uzależnionych np. kobiet lub mężczyzn, w sześciu sesjach piątek-sobota- niedziela- ale musi znaleźć się grupa sześciu do ośmiu osób. Pobyt jest całkowicie płatny, ale zapewniamy że nie drenujący portfela. Jeśli się to rozwiązanie okaże trafione dla osób z Polski, które nie chcą tracić roboczych dni, to kontaktujcie się z nami (telefon do kontaktu na stronie).

Program zawiera tematy sesji :

  • tożsamość uzależniona,
  • praca z reakcjami emocjonalnymi,
  • praca nad wybranym problemem indywidualnym,
  • tożsamość z własną płcią,
  • radzenie z nawrotami choroby
  • i ścieżka rozwoju osobistego.

Na zjeździe Dzieci Horyzontu może być okazja poznać osoby rozpoczynające swoje trzeźwienie właśnie w tym programie, mają teraz niektórzy nawet więcej niż dwadzieścia lat trzeźwego życia, bo zaczynaliśmy w 1992 roku. Oczywiście program był wzbogacany o nowe metody , ale oś pozostała.

Poza tym z nowinek to może także ta że nasza Szefowa została powołana jako Wojewódzki Konsultant Psychologii Klinicznej dla woj. Lubuskiego.

Reszta zaś biegnie utartym trybem, ale za to ważne, że biegnie.