Warsztaty dla DDA

Moi Drodzy

Z aktualności w aktualnościach trudno powiedzieć że coś się zmienia, nadal bowiem prowadzimy programy w dotychczasowym zakresie.

Może tylko dodamy, że na przełomie września/października 2015 rozpoczną się warsztaty dla DDA, odbywać się będą dwukrotnie w piątki od godziny 14:00 do 18:00 lub dłużej, zależy od aktywności i liczebności osób. Zajęcia są zblokowane tematycznie w dwa dni warsztatowe, ale w przypadku większej ilości chętnych można je rozmieścić w trzecim piątku.
O szczegóły można dowiadywać się w rejestracji pod nr 68 383 55 00, tam też należy zgłaszać udział.

W październiku zakończy się program terapii pogłębionej, który dzieje się w środy od godziny 17:30.

Nadal można zgłaszać się na program indywidualny dla osób poszkodowanych w przemocy, skorzystało z tego programu sporo osób i efekty to może oni sami ocenią, choć nie widać oznak rozczarowania.

Natomiast rozważamy podjęcia się terapii weekendowej dla osób uzależnionych od alkoholu, który może będzie odbywać się w całkowitej głuszy leśnej. Dawne dzieje Horyzontu z tego właśnie były znane i w świecie kręci się trochę Dzieci Horyzontu, ponieważ z tego systemu terapii skorzystało wiele osób w latach 1992-1998. System terapii kompleksowej był tez kontynuowany w latach 2004-2008 w Iłowej Żagańskiej pod auspicjami OT Profil w Żarach i Centrum Wincentyńskiego w Iłowej. Może więc warto do takiej formy powrócić?
Terapia odbywała się wówczas od piątku od ok. 18:00 i kończyła się w niedzielę popołudniu. Było to sześć sesji, każda zamknięta tematycznie i prowadzona przez psychologa klinicznego. Jeśli więc byliby chętni do pracy w takim systemie, to można się zgłaszać, ale termin będzie niestety dość odległy, z uwagi na prace adaptacyjne, może uda się jeszcze w tym roku przynajmniej jedną edycję sześciu sesji odbyć. I niestety byłaby to forma pełnopłatna, bowiem na kontrakt NFZ nie ma co liczyć.

Pozdrawiamy Was serdecznie
Zespół Ośrodka Horyzont