Aktualności na 2014 rok

Z nowym 2014 rokiem pojawiają się nowe wyzwania.
Zatem powiadamiamy że:

W dniu 24.01.2014r. i 31.01.2014r. rozpoczynamy terapię krótkoterminową dla DDA. Zajęcia rozpoczynają się od godziny 14.00 a skończą – kto to wie… może o 18.00 albo później jak będzie potrzeba.

Terapia krótkoterminowa stacjonarna pogłębiona dla osób uzależnionych w procesie abstynencji rozpocznie się dnia 24 lutego 2014r. od godziny 10.00 , a skończy w piętek dnia 28.02.2014r. , chyba ze będzie zapotrzebowanie na sobotę 1.03.2014r. Dopłata na konto – 48 1020 5402 0000 0102 0220 4733.

WOLNOŚĆ – CZY DOBROWOLNOŚĆ
KONFERENCJA pod tytułem:
„GRANICE PRZYMUSU I DOBROWOLNOŚCI W LECZENIU ODWYKOWYM” odbędzie się w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim w dniu 07 kwietnia 2014 roku od godziny 10.00.
Konferencja ta pod patronatem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie, Senator Heleny Hatka, Burmistrza Krosna Odrzańskiego Marka Cebuli i mamy nadzieję, ze również Urzędu Marszałkowskiego zapewni udział dobrej klasy profesjonalistów.
Potwierdziły udział m.in.następujące osoby:
Prof. Lidia Cierpiałkowska – Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Aneta Koczaska – Siedlecka – PARPA w Warszawie
Bogdan Ratajczak – superwizor PARPA, psycholog kliniczny Poznań.
E. Chmielewska – Prokuratura Żary.
W trakcie Konferencji przewidujemy także program „Psychodrama” – grupy osadzonych z Oddziału Zamkniętego AŚ Lubsko pt. „Pierwszy dzień wolności”.
Konferencja jest adresowana do pracowników lecznictwa odwykowego, komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, sędziów i prokuratorów, kuratorów sądowych i opieki społecznej, mile widzialni będą także studenci resocjalizacji Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale też i inne zainteresowane tematyką osoby.

Nie od rzeczy będzie także poinformowanie na tej stronie o uroczystym i otwartym mitingu AA, który odbędzie się w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrz. w dniu 10 maja 2014r., a który organizuje zaprzyjaźniona Grupa AA HORYZONT w Krośnie Odrzańskim.

O resztę informacji można jak zwykle dopytać się pod telefonem
68 383 55 00.

Co już było?

– terapia w maju-czerwcu 2013r. dla osób głuchoniemych, bardzo pomocny był Jarek z Wrocławia /halo! Jarek, pozdrawiamy/, ponieważ to doświadczenie pozwala na nowe pomysły dotyczące oferty dla osób głuchoniemych w przyszłości,
– spotkanie Dzieci Horyzontu – w ostatnią sobotę sierpnia 2013r. – jak było to wiedzą tylko ci co byli,
– no i zwyczajna /niby?/ codzienność naszych spotkań oprócz dodatkowych programów czyli edycja dla dorosłych dzieci alkoholików, warsztaty terapii pogłębionej dla uzależnionych i program dla współuzależnionych,
– pojawili się nowi współpracownicy – lekarze psychiatrzy w osobach dr-ów: Zbigniewa Kędrackiego oraz Jarosława Jakubskiego, oraz specjalisty terapii uzależnień Iwony Frątczak.

Chyba zatem już czas na wiadomości o nowych zadaniach, które w najbliższym czasie zechcemy zrealizować z Waszym udziałem.

Otóż:
Od 21 października 2013r. do 25 października 2013r. odbędzie się turnus terapii krótkoterminowej dla osób uzależnionych, jak zwykle zgłoszenia telefoniczne i tam o szczegółach wpłaty uzupełniającej dodatkowe zadania w czasie terapii, konto i wysokość podają panie z rejestracji – tel 68 383 5500, warunkiem jest oczywiście pełna abstynencja.
W każdy pierwszy piątek miesiąca w godzinach 15-19, odbywają się warsztaty terapii pogłębionej
W każdą środę o godzinie 16,oo spotykamy się na medytacjach i pracy z ciałem, grupa ma charakter otwarty i wystarczy wcześniejsza rozmowa z psychologiem,
W każdy ostatni poniedziałek miesiąca od godziny 11:00, spotykamy się na warsztatach „poszpitalnych” – to już tradycja, chociaż w mniejszej grupie.

Reszta naszej oferty to kontynuacja wszystkiego co działo się wcześniej, ale oczywiście pod warunkiem, że są chętne do współpracy osoby, na co nie narzekamy.

Jedyne co jest „niefajne” to coraz niższe środki z NFZ gwarantujące całkowicie bezpłatny dostęp do świadczeń, ale to już jest inna kwestia, natomiast my nie zmieniamy naszego stylu funkcjonowania, bowiem zawsze Horyzont był i jest dla WAS.
„To co dobre, zawsze się obroni, trzeba tylko czasu i cierpliwości.”